Anasayfa / Gaziantep Basketbol / Zeytin Fiyatları Yağış Nedeniyle Arttı!
zeytin
zeytin

Zeytin Fiyatları Yağış Nedeniyle Arttı!

Gaziantep’te son günlerde yağan yağmur, zeytin fiyatlarının artmasına neden oldu.  Gaziantep’te kurak geçen günlerin ardından zeytin hasadının hemen öncesinde başlayan sağanak yağışlar, zeytin satıcılarına yaradı. Yağış ile birlikte zeytin fiyatlarında 1 ile 5 TL arasında artış gösterdi. Gaziantepli zeytin satıcısı Deniz  Söğüt,” Yağmurun yağması zeytin fiyatlarını otomatik olarak yükseltiyor” dedi.Zeytin ticareti yapan  Söğüt, ” Zeytin fiyatları başladığı günden bu yana arttı. Bunun nedeni ise rahmet yere düştü. Yağmur yere düşünce fiyatlarda artış olur. Bir de son zamanlarda kuraklık nedeniyle zeytinler olgunlaşıp kızarmaya başladı. Hasan öncesi yağan yağmur ile birlikte zeytinler siyaha dönüştü. Zeytinlerdeki bu erken kızarma, yeşil zeytinlerde kıtlığa neden oldu. Bu durumda daha önce kilosu 5 TL olan zeytin şimdi 6.5 TL ile 10 TL arasında satılıyor” dedi.

Hakkında Gaziantep Son Dakika

Sizlere Gazi şehrimizin son dakika haberlerini tarafsız olarak sade bir dille yayınlamak için emek harcayan yarı zamanlı Süpermeniz!

Mutlaka Okumalısın!

Yazlık Sinema Günlerinde 3500 Kişiye Ulaşıldı.

Yazlık Sinema Günlerinde 3500 Kişiye Ulaşıldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Yazlık Sinema Günleri”nin sezon finali 13 Ağustos’ta Masal Park’ta yapıldı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir