Anasayfa / Gaziantep Basketbol / YAZAR NURGÜL ATEŞ ÇOCUKLAR İLE BULUŞTU.
yazar
yazar

YAZAR NURGÜL ATEŞ ÇOCUKLAR İLE BULUŞTU.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Müzeler ve Kütüphane Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Çocuklar Yazarlarla Buluşuyor” etkinlikleri yeni eğitim öğretim yılında da devam ediyor.

4-5, 9-10, 11-12 yaş grubundaki öğrencilerin katılım gösterdiği “Çocuklar Yazarlarla Buluşuyor” etkinliklerinde; çocukları çocuk kitapları yazarlarıyla buluşturup onlara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, kütüphane kavramının ve ortamının çocuklara aşılanmasını sağlanmak, çocukların bilgi kazanması ve bu bilgiyi kullanmasını teşvik etmek, binlerce çocuğa dokunmak ve çocuklara farklı bakış açıları kazandırmak amaçlanmaktadır.

30-31 Ekim tarihlerinde “Çocuklar Yazarlarla Buluşuyor” etkinlikleri kapsamında, Gaziantep ilinde bulunan Anaokulları, İlkokullar ve ortaokullarından öğrenciler hem çocuk kütüphanesinde hem de okullarında çocuk kitapları yazarı Nurgül Ateş ile bir araya geldi.

459 çocuğun katılımıyla gerçekleşen etkinlikte “Bay Sinirli Az Biraz Yaramaz”, “Bay SinirliBeterler Bücürlere Karşı” ve “Evimin İnsanı” kitaplarından bahseden yazar Nurgül Ateş,  çocuklar ile sohbet ederek kitaplarından bahsetti. İlk kez bir yazarla buluşan çocuklar ise yazara büyük ilgi gösterdi. Etkinliğe katılan her öğrenciye söyleşi sonunda, yazarın imzalı kitapları hediye edilerek, okuma atölyeleri düzenlendi.

Hakkında Gaziantep Son Dakika

Sizlere Gazi şehrimizin son dakika haberlerini tarafsız olarak sade bir dille yayınlamak için emek harcayan yarı zamanlı Süpermeniz!

Mutlaka Okumalısın!

Yazlık Sinema Günlerinde 3500 Kişiye Ulaşıldı.

Yazlık Sinema Günlerinde 3500 Kişiye Ulaşıldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Yazlık Sinema Günleri”nin sezon finali 13 Ağustos’ta Masal Park’ta yapıldı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir