Anasayfa / Gaziantep Son Dakika / Selamlık Sohbetlerinde Türk-İslam Ustaları!
selamlık sohbetler
selamlık sohbetler

Selamlık Sohbetlerinde Türk-İslam Ustaları!

Selamlık sohbetleri, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilmektedir. Selamlık sohbetlerinde “Türk ve İslam Tarihinde Adalet Ustaları” yirmi şubat tarihinde Büyükşehir Belediyesi Konferans salonunda yapıldı. “Türk ve İslam Tarihinde Adalet Ustaları” programına ilgi oldukça büyüktü. Selamlık sohbetlerinde Prof.Dr.Ahmet ŞİMŞİRGİL ve Pelin ÇİFT Gaziantepliler ile bir araya geldi. Programda Türk-İslam medeniyetinin adaleti ve vicdani değerlerinden ayrılan ustalar anlatıldı.

Osmanlı’da Adelet Anlayışı

Osmanlıda adalet anlayışı ile başlayan selamlık sohbetler Osmanlı dönemindeki adalet ustaları ve Gazi-Kahraman Sultanlar ile ilgili bilgi verildi. Osmanlı’nın Fetih zamanlarında cereyan eden en önemli olaylar anlatıldı. Tarihimiz nice adelet ustaları ile doludur.

Program boyunca Pelin ÇİFT soruları sordu ve Prof.Dr.Ahmet ŞİMŞİRGİL soruları yanıtladı. Osmanlı dönemindeki ustaların adaleti nasıl uyguladığı açıkladı.

Kaynak : Büyükşehir Belediyesi

Hakkında Gaziantep Son Dakika

Sizlere Gazi şehrimizin son dakika haberlerini tarafsız olarak sade bir dille yayınlamak için emek harcayan yarı zamanlı Süpermeniz!

Mutlaka Okumalısın!

Olay Yerine Giden Polise Saldırı!

Olay Yerine Giden Polise Saldırı!

Gaziantep’te vatan mahallesinde çıkan kavgaya müdahale etmek için olay yerine giden polis ekibine tüfekle ateş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir