Anasayfa / Gaziantep Basketbol / Şehitkamil Belediyesi’den 389 Çölyak Hastasına Destek!
fadiloglu
fadiloglu

Şehitkamil Belediyesi’den 389 Çölyak Hastasına Destek!

Şehitkamil Belediyesi tarafından ilçedeki 389 çölyak hastasına düzenli olarak gerçekleştirilen glutensiz un ve makarna yardımı Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu tarafından yapıldı. Fadıloğlu, çölyak hastaları için özel hazırlanan kurabiyeleri kendi elleriyle dağıttı.

Çölyak hastaları için 3 ayda bir glutensiz un dağıtımı yapan Şehitkamil Belediyesi, Aralık ayı içerisinde tespit edilen 389 çölyak hastasına 9 kilodan oluşan glutensiz un ve 2 paketten oluşan glutensiz makarna dağıtımını gerçekleştirdi. Sabah saatlerinde Şehitkamil Belediyesi Gıda Bankası‘na gelen aileler, sırasıyla yardım paketlerini aldı. Şehitkamil Belediyesi Hanımlar Lokalinde pastacılık eğitimi gören kadınlar, çölyak hastaları için glutensiz undan kurabiye yapmıştı. Yapılan kurabiyeler, glutensiz un ve makarnalarla birlikte çölyak hastalarına Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile pastaları yapan kadınlar tarafından verildi.

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, çölyak hastalarının mutlu olması için gayret gösterdiklerini belirterek, “3 aylık periyodlar halinde vatandaşlarımıza glütensiz un veriyoruz. Onların mutluluğu bizim mutluluğumuz. Tabi geçmiş dönemlerde Türkiye’de bunun imalatı da yoktu, ithalatı dahi yoktu ve zor şartlarda getiriliyordu. Çok şükür şuan ülkemizin çeşitli illerinde glutensiz un imalatı yapılıyor, ürün çeşidi de gün geçtikçe artıyor. Çağımızın hastalığı. Bu konuda bizler de elimizden gelen gayreti gösterebiliyorsak ne mutlu bize” dedi.

Çölyak hastalarının yakınları, Şehitkamil Belediyesi tarafından yapılan yardımların kendilerini çok mutlu ettiğini ifade etti. Özellikle yapılan kurabiyelere sevindiklerini dile getiren hasta yakınları, yardımlar dolayısıyla Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve kurabiyeleri yapan kadınlara teşekkür etti.

Etiketler: şehitkamil, çölyak, glutensiz, un, belediyesi

Hakkında Gaziantep Son Dakika

Sizlere Gazi şehrimizin son dakika haberlerini tarafsız olarak sade bir dille yayınlamak için emek harcayan yarı zamanlı Süpermeniz!

Mutlaka Okumalısın!

Yazlık Sinema Günlerinde 3500 Kişiye Ulaşıldı.

Yazlık Sinema Günlerinde 3500 Kişiye Ulaşıldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Yazlık Sinema Günleri”nin sezon finali 13 Ağustos’ta Masal Park’ta yapıldı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir