Anasayfa / İlçe Haberleri / Oğuzeli / Oğuzeli Belediyesi’nden: Hilal Kart.
Oğuzeli Belediyesi'nden Hilal Kart.
Oğuzeli Belediyesi'nden Hilal Kart.

Oğuzeli Belediyesi’nden: Hilal Kart.

Oğuzeli Belediyesi'nden Hilal Kart.
Oğuzeli Belediyesi’nden Hilal Kart.

Gaziantep’in Oğuzeli ilçesinde belediye tarafından Hilal Kart projesi hayata geçirildi.Oğuzeli Belediyesi sosyal belediyecilik çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Oğuzeli’nde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlar için ‘Hilal Kart’ projesine start veren Oğuzeli Belediyesi vatandaşlara yardımcı olmaya devam ediyor. Seçim öncesinde vermiş olduğu sözlerden bir tanesini daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşadığının altını çizen Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, ‘Hilal Kart’ projesi ile Oğuzeli’nde sosyal yardım konusunda yeni bir döneme geçildiğini söyledi.

Hilal Kart projesi hakkında bilgi veren Başkan Kılıç, sosyal belediyecilikte örnek bir projeye imza attıklarını belirterek, “Göreve geldiğimiz günden bu yana Oğuzelili hemşerilerimizin sosyal belediyecilik anlayışı ile birçok alanda hizmet etmeye gayret gösterdik. Bunlardan bir tanesi de yardıma muhtaç ailelerimize ihtiyaçları doğrultusunda yardımda bulunmak. Şimdiye kadar bu yardımları yardım paketi halinde yapıyorduk. Dördüncü hizmet yılımızda yaptığımız bu yardımları ihtiyaç sahiplerinin kendi ihtiyaçlarını kendilerinin gidermesi için Hilal Kart projemizi başlatmış bulunmaktayız. Hilal Kart dar gelirli vatandaşa, işini kaybeden, dara düşen sosyal yardıma muhtaç kalan vatandaşlarımıza verilecek bir kart olup her ay hesaba yükleme yapılarak dar gelirli vatandaşlarımıza verilecek bir sosyal hizmettir. Hilal Kart alan vatandaşlarımız bu kart ile istedikleri alışverişi yapabilecekler. Böylelikle de bu ihtiyaçları eskisi gibi bir el tarafından verilmeyerek kendileri alacak ve kimseye mahcup durumuna düşmeyeceklerdir. Seçimden önce vermiş olduğumuz sözlerden birisi olan Hilal Kart uygulamamızın ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Bu gibi sosyal projelerimiz artarak devam edecek. İmkanlarımız doğrultusunda vatandaşımıza hizmetlerimiz devam edecek” dedi.

Sizlere Gaziantep Son Dakika haberlerini sunmak için var gücümüzle çalışıyoruz emek veriyoruz. Gaziantep ilimize dair daha çok habere aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
gaziantepsondakika.net/gaziantep-son-dakika

Hakkında Gaziantep Son Dakika

Sizlere Gazi şehrimizin son dakika haberlerini tarafsız olarak sade bir dille yayınlamak için emek harcayan yarı zamanlı Süpermeniz!

Mutlaka Okumalısın!

gül

Örnek Tesisin Temelini Adalet Bakanı Gül Attı!

Gaziantep’in Oğuzeli ilçesi Gündoğan Mahallesi’nde Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılacak biyogaz tesisinin temel atma törenine Bakan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir