Anasayfa / Gaziantep Basketbol / Odun Satıcılarını Döviz ve Gelmeyen Kış Vurdu!
odun
odun

Odun Satıcılarını Döviz ve Gelmeyen Kış Vurdu!

Döviz fiyatlarının kurunun yüksek olması sebebiyle odunun fiyatında artışa neden olurken mevsim normallerininde hava sıcaklığının serin olması nedeniyle satışlarda oldukça azalmaya neden oldu. Odun satıcılarının umudu kar yağışı olduğunu belirtti.  . Gaziantep Kömürcüler ve Oduncular Sitesi‘ndeki esnaf, büyük umutlarla doldurdukları depolarındaki odunlarının yarısını bile satamadıklarını söyledi.

Odun satıcıları, özellikle kereste kıtlığından dolayı odunun fiyatının geçen seneye göre daha yüksek olduğunu belirtti. Oduncular, havaların da mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ve doğalgaz kullanımın artmasından dolayı odun satışının durma noktasına geldiğini ifade etti. Odun satıcısı Mehmet Murat Öztürk, doğalgazın yaygınlaşması ve döviz kurundaki artış nedeniyle zor günler geçirdiklerini belirterek, beklenen mevsim koşullarının henüz gelmemesinin de işleri tamamen durma noktasına getirdiğini kaydetti. Öztürk, “Havalar bu sene daha tam soğumadı. Doğalgaz yaygınlaşıyor dolayısıyla odun satışı bundan etkileniyor. Sektör durma noktasına geldi” dedi.Bu sene kereste kıtlığının yaşandığını da söyleyen Öztürk, “Bu sene kereste kıtlığı yaşanıyor. Beklenen kış havası da daha gelmedi. Bu durum satışlarımızı durma noktasına getirdi. Vatandaşlar oduna rağbet göstermiyor. Odunun bu yılki ton fiyatı 700-750 TL arasında değişiyor” diye konuştu.

Etiketler: odun, durma, noktasına, odunun, öztürk

Hakkında Gaziantep Son Dakika

Sizlere Gazi şehrimizin son dakika haberlerini tarafsız olarak sade bir dille yayınlamak için emek harcayan yarı zamanlı Süpermeniz!

Mutlaka Okumalısın!

Yazlık Sinema Günlerinde 3500 Kişiye Ulaşıldı.

Yazlık Sinema Günlerinde 3500 Kişiye Ulaşıldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Yazlık Sinema Günleri”nin sezon finali 13 Ağustos’ta Masal Park’ta yapıldı. …

2 yorum

  1. ALLAH yardim etsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir