Anasayfa / İlçe Haberleri / Nurdağı / Nurdağı’nda Annelerden Çocuk Cinayetlerine Tepki
Nurdağı'nda Annelerden Çocuk Cinayetlerine Tepki
Nurdağı'nda Annelerden Çocuk Cinayetlerine Tepki

Nurdağı’nda Annelerden Çocuk Cinayetlerine Tepki

Nurdağı'nda Annelerden Çocuk Cinayetlerine Tepki
Nurdağı’nda Annelerden Çocuk Cinayetlerine Tepki

Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde bir grup kadın çocuk istismarlarına karşı eylem yaparak artan çocuk cinayetlerine tepki gösterdi.

Nurdağı Hükümet konağı karşısında toplanan bir grup kadın, pankartlar eşliğinde yürüyerek, çocuk istismarlarına karşı eylem yaparak çocuk cinayetlerine tepki gösterdi. Kadınlar, yaptıkları eylemde tacizci ve sapıkların idam edilmesini istedi. Kadınlar yaptıkları açıklamada, “Ankara Polatlı’da kaybolduktan bir hafta sonra toprağa gömülü cesedi bulunan ve cinsel istismara uğradığı tespit edilen kızımız 8 yaşındaki Eylül Yağlıkara yüreklerimizi yaktı. Yine Ağrı’da kaybolduktan 18 gün sonra cesedi bulunan 4 yaşındaki Leyla Aydemir’in haberiyle kahrolduk. Onlar kötülüğün ne olduğunu bilmiyorlardı. Her gün çeşit çeşit kayıp haberleri almaya devam ederken, endişe ve korku içerisinde bekliyoruz” dedi. Toplum olarak artık tecavüzcüleri ve tacizcileri halk arasında görmek istemediklerini belirten grup, tacizciler için idam cezasının getirilmesini istedi. Grup açıklamasında, “İdamın yanı sıra bu tür suçlular en azından müebbet hapis cezasıyla cezalandırılmalı. Toplumda kimsenin kimseye güveni kalmadı” diye konuştu. Açıklamanın ardından kalabalık yol boyunca ‘Bize dokunmayın’ sloganı atarak yürüdü.

Bazı erkeklerin de destek verdiğini kadınlar, eylemin ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

Sizlere Gaziantep Son Dakika haberlerini sunmak için var gücümüzle çalışıyoruz emek veriyoruz. Gaziantep ilimize dair daha çok habere aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
gaziantepsondakika.net/gaziantep-son-dakika

Hakkında Gaziantep Son Dakika

Sizlere Gazi şehrimizin son dakika haberlerini tarafsız olarak sade bir dille yayınlamak için emek harcayan yarı zamanlı Süpermeniz!

Mutlaka Okumalısın!

Nurdağı’nda Otomobiller Çarpıştı 2 Ölü 7 Yaralı

Nurdağı’nda Otomobiller Çarpıştı: 2 Ölü 7 Yaralı

Olay, Gaziantep İlimizin Nurdağı ilçesinde karoyu Saçaklı mevkiinde Nevzat K. yönetimindeki 27 GF 365 plakalı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir