Anasayfa / Gaziantep Son Dakika / Mehmet Tahmazoğlu “Çanakkale Ruhunu Hissetmelisiniz”
Mehmet Tahmazoğlu Çanakkale Ruhunu Hissetmelisiniz
Mehmet Tahmazoğlu Çanakkale Ruhunu Hissetmelisiniz

Mehmet Tahmazoğlu “Çanakkale Ruhunu Hissetmelisiniz”

Gaziantep ili Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Çanakkale’nin 100.yıl etkinlikleri nedeniyle başlattığı, 101, 102 ve 103.senelerinde de devam ettirdiği “Gaziler Diyarından, Şehitler Diyarına” projesinde Çanakkale’ye gidecek olan öğrenciler Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu toplantıda bilgilendirdi.

Şahinbey Belediyesi Kültür Merkezinde yapılan bilgilendirme toplantısına Gaziantep ili Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, başkan yardımcıları, kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu bilgilendirme toplantısında Çanakkale de dünyanın büyük bir gıpta ile baktığı destan yattığını belirtti. “Çanakkale bizim tarihimizde çok önemli bir yere sahip. 103 yıl önce ecdadımız 253.000 şehit vererek, büyük bir destan yazmıştır. 7 düvele karşı imkânsızlıklara meydan okuyarak, Çanakkale Geçilmez destanını yazan bir ecdadın torunlarıyız. O kadar imkânsızlıklar içerisinde ‘İman varsa imkânda vardır’ sözünü hayata geçirerek, düşmanlara karşı hayatlarını ortaya koydular ve bu vatan topraklarını düşmana çiğnetmediler. Çanakkale bizim ve ülkemiz için çok önemli. 103 yıl önce orada yaşanan bir destan var. Çanakkale’de 253.000 şehit verdik. Bu şehitlerin birçoğu sizin yaşınızdan daha küçüktü. Bu nedenle Çanakkale’ye gidip bu vatan toprakları nasıl kazanılmış, ne mücadeleler verilmiş, o kan kırmızı toprağı yerinde görmek ve o maneviyatı yerinde yaşamak çok önemli. Orayı gördükten sonra hayatınızda önemli değişiklikler olacağına inanıyorum. Bu nedenle, bu seferleri düzenliyoruz” dedi.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, her okuldan bir öğrenciyi yanına alarak Çanakkale ile ilgili düşüncelerini aldı. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu öğrencilerle birlikte ‘Çanakkale İçinde Aynalı Çarşı’ türküsü söyledi.

Hakkında Gaziantep Son Dakika

Sizlere Gazi şehrimizin son dakika haberlerini tarafsız olarak sade bir dille yayınlamak için emek harcayan yarı zamanlı Süpermeniz!

Mutlaka Okumalısın!

Olay Yerine Giden Polise Saldırı!

Olay Yerine Giden Polise Saldırı!

Gaziantep’te vatan mahallesinde çıkan kavgaya müdahale etmek için olay yerine giden polis ekibine tüfekle ateş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir