Anasayfa / Gaziantep Son Dakika / Güney Koreliler Tatil İçin Gaziantep’i Seçti.
Güney Koreliler Tatil İçin Gaziantep'i Seçti.
Güney Koreliler Tatil İçin Gaziantep'i Seçti.

Güney Koreliler Tatil İçin Gaziantep’i Seçti.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, iç ve dış turizmin canlanmasına yönelik girişimleri meyvesini vermeye başladı. Güney Koreli turistlere, tarihi, kültürel ve turistik mekanlarını açan Gazi şehirde turizm sektörü iyiden iyiye canlandı. Güney Kore’nin Ankara Büyükelçisi Yunsoo Cho, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i makamında ziyareti sırasında, Güney Koreli vatandaşları Gaziantep’e davet eden Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in daveti karşılıksız kalmadı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Türk Hava Yolları (THY) ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) öncülüğünde, 14 kişiden oluşan Güney Koreli sosyal medya fenomeni Gaziantep’e geldi. Güney Koreli turistler, eylül ayına kadar her hafta Gaziantep’e otobüs turu rezerve etti. Kurban Bayramı’nın birinci günü Gaziantep’e çıkarma yapan Güney Koreli turistlere, Gaziantep’in turizm çeşitlerine açık, inanç, kültür, kongre, sağlık, spor ve fuar turizminin merkezi olmaya aday bir şehir olduğu anlatıldı. Gaziantep’in tarihi ve turistik yerlerini ziyaret eden Güney Koreliler, dünyaca ünlü Antep mutfağının eşsiz lezzetini tattı, Gaziantep’e hayran kaldı. Kentin altyapı ve üstyapı özelliklerini açığa çıkaran çalışmalara önem veren başta Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e ve ekibine teşekkür eden Güney Koreliler, Gaziantep’in eşsiz kültürünü yansıtan mekanları bol bol fotoğrafladı.

Hakkında Gaziantep Son Dakika

Sizlere Gazi şehrimizin son dakika haberlerini tarafsız olarak sade bir dille yayınlamak için emek harcayan yarı zamanlı Süpermeniz!

Mutlaka Okumalısın!

Gaziantep Rumkale’de Yıldızlara Safari Etkinliği!

Gaziantep Rumkale’de Yıldızlara Safari Etkinliği!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Gezegenevi ve Bilim Merkezi’nden gökyüzü meraklılarına unutmaz bir etkinlik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir