İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gaziantep’in Konutta Kazandıran İlçesi

Gaziantep, Anadolu’nun önde gelen şehirleri arasında yer alıyor. 2 milyonu aşan nüfusuyla Türkiye’nin en kalabalık sekizinci şehri olan Gaziantep, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin birleştiği noktada konumlanıyor.

Şehirde Şahinbey, Şehitkamil, Nizip, İslahiye, Nurdağı, Araban, Oğuzeli, Yavuzeli ve Karkamış olmak üzere toplam 9 ilçe bulunuyor. Ekonomisinde sanayi, tekstil ve gıdanın oldukça önemli bir yere sahip olduğu Gaziantep, zengin tarihi ve doğal zenginlikleriyle dikkat çekiyor. Güneydoğu Anadolu Projesi’ne (GAP) en yakın sanayi ve ticaret merkezi Gaziantep büyük bir şehir olarak pek çok yerden ayrılıyor.  Yeni projelerin artış gösterdiği şehir hızla gelişmeye devam ediyor. Son yıllarda prim değeri yükselen Gaziantep, gayrimenkul sektöründe de adından söz ettiriyor.  Peki, Gaziantep’te satılık daire fiyatları son bir yılda ne kadar arttı? Gaziantep satılık daire fiyatları ne kadar? İşte Gaziantep’te emlak yatırımı yapmak isteyenler için önemli bilgiler…

Gaziantep satılık daire fiyatları son bir yılda yüzde 0.63 arttı!

Anadolu’nun önde gelen şehirlerinden Gaziantep’te hemen hemen her bütçeye uygun konut bulmak mümkün. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Gaziantep satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 0.63 artış gösterdi. Gaziantep şehrinde ortalama konut metrekare fiyatları 1.590 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 17 yıl olarak hesaplanıyor. 2018 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Gaziantep satılık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için, 119 bin 270 TL ile 198 bin 800 TL arasında değişirken, ortalama konut satış fiyatı 159 bin 27 TL olarak belirtiliyor.

Gaziantep kiralık daire fiyatları ne kadar?

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Gaziantep’te ortalama 100 metrekarelik bir dairenin kira fiyatı, minimum 587 TL ile 979 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 78 T3L olarak belirtiliyor.

Gaziantep’in konutta kazandıran ilçesi: Şahinbey

Gaziantep’in en kalabalık ilçesi Şahinbey, bölgede satılık konut fiyatında en yüksek aylık artış oranına sahip yer oldu. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Şahinbey satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 0.86 artış gösterdi. Şahinbey ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 1.454 TL olurken, geri dönüş süresi 17 yılı buluyor. 2018 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Şahinbey’de satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 109 bin 70 TL ile 181 bin 800 TL arasında değişiyor.

Gaziantep projeleri

Gaziantep’in “Akıllı Şehirlere Dönüşüm Hareketi” kapsamında 2023’e kadar “akıllı şehre” dönüştürülmesi hedefleniyor. 2018 yılının sonunda tamamlanması hedeflenen “GAZİRAY” metro projesinin de şehirdeki trafiği önemli ölçüde rahatlatması bekleniyor. Diğer taraftan bölgede Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından hayata geçirilen Kuzey Şehir projesi, Türkiye’deki 23 ilden daha büyük olacak. 2023 yılına kadar tamamlanması planlanan projede 50 bin konut yer alacak.

Bir yorum

  1. Remzi Remzi 30/07/2018

    Gerçekten doğru ya.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir