Anasayfa / İlçe Haberleri / Nurdağı / Gaziantep de Boş Bir Araziye Kimyasal Atık Döküldü.
Gaziantep de Boş Bir Araziye Kimyasal Atık Döküldü
Gaziantep de Boş Bir Araziye Kimyasal Atık Döküldü

Gaziantep de Boş Bir Araziye Kimyasal Atık Döküldü.

Gaziantep İli Nurdağı İlçesi Olucak Mahallesinde D-400 karayolunda boş bir araziye kimyasal atık döküldüğü yönünde bir ihbarı değerlendiren İlçe Jandarma Komutanlığı, AFAD KBRN ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerince olay yerinde incelemeler yapıldı.

Olay günü 63 PU … plakalı kamyon şoförü A.F. isimli kişi Hatay ilindeki bir geri dönüşüm fabrikasından aldığı kimyasal atık maddeyi olay yerine dökmüştür. Olay yerinde AFAD KBRN ekiplerince yapılan kimyasal ölçümlerde insan sağlığına zararlı herhangi bir maddeye rastlanmamıştır. Kimyasal maddeden alınan numeneler TÜBİTAK’a gönderildi.

Olay yerindeki atık temizlik çalışmalarıyla yok edilmiştir ve detaylı çalışmalar başlatılmıştır. Söz konusu temizlik çalışmaları tamamlanarak arazi temiz bir hale getirilmiştir.

Kamyon sürücüsü hakkında ise 2872 sayılı Çevre Kanunu uyarınca cezai işlem yapılmıştır. TCK’nın 181.maddesi gereği çevre kirletilmesi suçundan Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur.

Hakkında Gaziantep Son Dakika

Sizlere Gazi şehrimizin son dakika haberlerini tarafsız olarak sade bir dille yayınlamak için emek harcayan yarı zamanlı Süpermeniz!

Mutlaka Okumalısın!

Nurdağı MYO'da Mezuniyet Heyecanı!

Nurdağı MYO’da Mezuniyet Heyecanı!

Gaziantep Üniversitesi’ne bağlı Nurdağı Meslek Yüksek Okulunda öğrenip görüp mezun olan öğrenciler için bugün Gaziantep …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir