Anasayfa / Gaziantep Son Dakika / Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin Sanat Merkezi Projesi Sergilendi.
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin Sanat Merkezi Projesi Sergilendi.
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin Sanat Merkezi Projesi Sergilendi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin Sanat Merkezi Projesi Sergilendi.

Gaziantep ilindeki Eski Adliye Binası’nın Gaziantep Büyükşehir Belediyesince  Sanat Merkezine dönüştürülmesine yönelik yapılan çalışmadan dolayı “Sign Of The City Awards” ödüllü proje, Ankara ilinde düzenlenen sergiyle kamuoyuna tanıtıldı.

Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü geçmişten yola çıkarak, yepyeni bir sanat merkezi oluşturabilme becerisiyle “Eski Adliye Binasının Renovasyonu-Gaziantep Sanat Merkezi” projesi, Ankara Mimarlar Odası Derneği’nde düzenlenen sergiyle tanıtıldı.

Eski Adliye Binası’nın tarihi doku içerisindeki canlanma ve turist sayısındaki artış, “Sanat Merkezi” ihtiyacını beraberinde getirince 1950’li yıllarında yapılan, Sanat Merkezi’ne dönüştürülmesi fikri; ortaya kondu. Atıl halde bulunan binanın restorasyon çalışmaları tamamlandı.

10 bin metrekare kapalı alanı, bin metrekare açık orta avlusuyla kentteki sanatsal etkinliklerin tanıtımının ve koordinasyonunun sağlandığı merkezde; Sergi Salonları, Sanat Galerileri,Kafeterya, Çocuk Sanat Merkezi, Çocuk Tiyatroları, Çocuk Kütüphanesi, Kent Arşivi Merkezi, Yetenek Geliştirme, GASMEK (Cam Atölyesi, Ebru Atölyesi, Mozaik Atölyesi, Resim Atölyesi), Müzik Kursları, Enformasyon Merkezi, Gaziantep Tasarım Atölyesi, Çok Amaçlı Salon, Yapının Kendini anlattığı Müze,Kent Araştırma Komisyonu, Kent Kütüphanesi, Güzel Sanatlar Atölyesi fonksiyonları verildi. Sanat merkezi, yapımı ve hikayesiyle bir kentin ortak aklı, proje ve tasarım uygulamasıyla doğaya saygılı, geçmişin izlerini geleceğe sanatla anlatan kente ve kenti ziyaret eden yerli yabancı turistlerin hizmetine sunuldu.

Hakkında Gaziantep Son Dakika

Sizlere Gazi şehrimizin son dakika haberlerini tarafsız olarak sade bir dille yayınlamak için emek harcayan yarı zamanlı Süpermeniz!

Mutlaka Okumalısın!

Gaziantepde Kamyonet Devrildi.

Gaziantepde Kamyonet Devrildi.

Gaziantep’in İslahiye ilçesinde Cevdetpaşa mahallesinde Namık Kemal Caddesi üzerinde trafik kazası meydana geldi. Trafik kazasında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir