Anasayfa / Gaziantep Son Dakika / Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Tek Dünya Kentleri Yarışmasında Finale yükseldi.
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Tek Dünya Kentleri Yarışmasında Finale yükseldi.Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Tek Dünya Kentleri Yarışmasında Finale yükseldi.
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Tek Dünya Kentleri Yarışmasında Finale yükseldi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Tek Dünya Kentleri Yarışmasında Finale yükseldi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, WWF tarafınca iklime dirayetli ve yüzde 100 yenilenebilir enerjiye dayalı bir geleceğe yönelik küresel bir dönüşüm için kentlerin eyleme geçmelerinin sağlanması amacıyla düzenlenen Tek Dünya Kentleri Yarışması’nda finale kaldı. Final öncesinde Gazianteplilerin, http://welovecities.Org/gazintep/ web adresinden 30 Haziran 2018’e kadar oylamaya katılması istendi.

Dünya’nın geleceğini şekillendirmede, kentlerin rolü her geçen gün artıyor. Dünya’nın ekolojik sınırlarına riayet ederek refaha erişmesine olanak verecek şekilde planlanan metropoller, birbiriyle yarışmaya girişti. Tek Dünya Kentlerinin yaratılmasına ve gelişmesine katkıda bulunmak hedefiyle çalışmalarını yürüten WWF, bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla yarışma düzenledi.

Tek Dünya Kentleri Yarışması, iklime kuvvetli ve yüzde 100 yenilenebilir enerjiye dayalı bir geleceğe yönelik küresel bir dönüşüm için kentlerin eyleme geçmelerinin ve katkı sunmalarının sağlanması amacıyla WWF tarafından tasarlandı. İki yılda bir düzenlenen yarışmaya 20’den fazla ülkeden 320’nin üzerinde şehir katıldı. Sürdürülebilir kalkınma ve iklim eyleminin hem şirketler aynı zamanda yurttaşlar için süratle en önemli kıstaslar haline geldiği bir dünyada, bu yarışma kentlerin yaşamak için ne kadar cazibeli bir yer bulunduğunu gösterme fırsatı sunuyor.

Gaziantep Büyükkent Belediyesi Çevre Koruma ve kontrol Daire Başkanlığı Atık Yönetimi Şube Müdürlüğü Tek Dünya Kentleri Yarışmasına katılım sağladı. Başkanlık, 2011 ve 2016 yıllarında hazırlanan Gaziantep İklim fiil Planları ile 2020 yılında Gaziantep’in kişi başına düşen enerji tüketim ve karbon ayak izini yüzde 20 azaltmayı hedefledi, 2016 Gaziantep İklim fiil Planı üzerinde güncelleme çalışmaları devam ediyor.

Hakkında Gaziantep Son Dakika

Sizlere Gazi şehrimizin son dakika haberlerini tarafsız olarak sade bir dille yayınlamak için emek harcayan yarı zamanlı Süpermeniz!

Mutlaka Okumalısın!

Gaziantepde Kamyonet Devrildi.

Gaziantepde Kamyonet Devrildi.

Gaziantep’in İslahiye ilçesinde Cevdetpaşa mahallesinde Namık Kemal Caddesi üzerinde trafik kazası meydana geldi. Trafik kazasında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir