Anasayfa / Biyografi / Fatma Şahin Kimdir?
Fatma Şahin Kimdir
Fatma Şahin Kimdir

Fatma Şahin Kimdir?

Fatma Şahin, 20 Haziran 1966 ‘da Gaziantep de doğdu. Annesinin adı Perihan ve babasının adı Mustafa’dır. Liseye kadar ki öğrenimini Gaziantep de tamamladı. Üniversite için İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği’nden mezun oldu. İş hayatına SANKO Holding de başladı. 18 yıl boyunca SANKO Holding de çalıştı.

2001 İl seçimlerinde Gaziantep Milletvekili olarak seçildi. 22. Dönem Gaziantep Milletvekilidir. 22. Dönem’de AB Uyum Komisyonu ve AB Karma Parlamento Komisyonu Üyeliği görevlerinde bulundu. 2007’de AK Parti kadın kolları genel başkanı oldu. Sanayi, Ticaret ve Enerji Komisyonu’nda ve AB Uyum Komisyonu ile TBMM Töre-Namus Cinayetleri ve Çocuklara Karşı Şiddeti Araştırma Komisyonu’nda görev yaptı.22., 23. ve 24. dönemlerde AK Parti Gaziantep milletvekili seçildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından 6 Temmuz 2011 günü açıklanan 61. Hükümette Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olarak görev aldı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’e Yılın Kadını Ödülü verildi. Türkiye Engelliler Vakfı engelliler ile ilgili yaptığı çalışmalar nedeniyle Bakan Fatma Şahin’i yılın kadını olarak seçti. Fatma Şahin, evli ve 2 çocuk annesi olup, iyi derecede İngilizce biliyor. 30 Mart 2014 tarihinde olan yerel seçimlerde AK Parti’den Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olup seçildi. Fatma Şahin’in 23 Mart 2016 tarihinde C Planı yayınlarında yayımlanan deneme türünde “Arafta Kalan Kahkahalar” isimli kitabı bulunmaktadır.

Fatma Şahin Nerelidir?

Gazianteplidir.

Fatma Şahin Burcu Nedir?

İkizler burcudur.

Fatma Şahin Kaç Yaşındadır?

2018 itibariyle 52 yaşındadır.

Hakkında Gaziantep Son Dakika

Sizlere Gazi şehrimizin son dakika haberlerini tarafsız olarak sade bir dille yayınlamak için emek harcayan yarı zamanlı Süpermeniz!

Mutlaka Okumalısın!

Muhammet Rıdvan FADILOĞLU Kimdir

Muhammet Rıdvan FADILOĞLU Kimdir?

Muhammet Rıdvan FADILOĞLU, 1964 yılında Gaziantep’te doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Gaziantep’te tamamladı. 1986 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir