Anasayfa / Gaziantep Son Dakika / Engelliler Çalışarak Sosyalleşiyorlar
Engelliler Çalışarak Sosyalleşiyorlar
Engelliler Çalışarak Sosyalleşiyorlar

Engelliler Çalışarak Sosyalleşiyorlar

Engelliler Çalışarak Sosyalleşiyorlar
Engelliler Çalışarak Sosyalleşiyorlar

Gazi şehrimizde Düğmeci Mahallesinde Fiziksel Engelliler Derneği tarafından açılan kafede  bedensel engelli kardeşlerimiz hem çalışıyor hem de sosyalleşiyorlar. Düğmeci Mahallesinde Fiziksel Engelliler Derneği tarafından açılan kafede gözleme, çay, tost, meşrubat gibi içecek ve yiyecekler satılıyor. Büyük bir ilgi gören kafenin çalışanları hem maddi olarak para kazanıyor hem de sosyalleşiyorlar. Gelen müşterilere içecek ve yiyeceklerin yanı sıra canlı müzik dinletisi de sunuluyor.

Kafenin engelli bireyler için bir yuva olduğunu belirten Gaziantep Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İbrahim Oğul, “Burayı kendi imkanlarımızla açtık. Gaziantep’te olmayan bir kafe. Buradaki arkadaşlarımız moral buluyor. Sıkma, gözleme yapan Meryem sultanımız ve diğer arkadaşlarımızla aile gibiyiz. Gelen müşterilerimiz de çok sevdiklerini söylüyorlar. Burada her arkadaşımızın bir görevi var. Tost, gözleme, içecekler hazırlıyoruz. Bunun yanında gelen misafirlerimize müzik dinletisi sunuyoruz. Burada güzellik var, sevgi var. Burada olmayan tek şey engel. O yüzden burası engelsiz kahramanların kafesi” dedi.

Sizlere Gaziantep Son Dakika haberlerini sunmak için var gücümüzle çalışıyoruz emek veriyoruz. Gaziantep ilimize dair daha çok habere aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. gaziantepsondakika.net/gaziantep

Hakkında Gaziantep Son Dakika

Sizlere Gazi şehrimizin son dakika haberlerini tarafsız olarak sade bir dille yayınlamak için emek harcayan yarı zamanlı Süpermeniz!

Mutlaka Okumalısın!

Olay Yerine Giden Polise Saldırı!

Olay Yerine Giden Polise Saldırı!

Gaziantep’te vatan mahallesinde çıkan kavgaya müdahale etmek için olay yerine giden polis ekibine tüfekle ateş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir