Anasayfa / Gaziantep Son Dakika / Dünya Mülteciler Günü Kutlaması
Dünya Mülteciler Günü Kutlaması
Dünya Mülteciler Günü Kutlaması

Dünya Mülteciler Günü Kutlaması

Dünya Mülteciler Günü Kutlaması
Dünya Mülteciler Günü Kutlaması

Gaziantep ilimizde yaşayan İranlı, Suriyeli ve Afgan uyruklu sığınmacılar Dünya Mülteciler günü etkinliğinde bir araya gelerek düzenlenen etkinlikte buluştular.Gaziantep’de Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD) tarafından bir restoranda organize edilen Dünya Mülteciler günü etkinliğinde sığınmacılar el işi takılar, sabunlar ve değişik ürünlerin yer aldığı sergi düzenlediler. Mülteci çocuklar ise kendilerine kurulan oyun parklarına doyasıya eğlendiler. Suriye’nin geleneksel oyunlarının da yer aldığı etkinlikte sığınmacılar, kendileri için oluşturulan hatıra çadırı önünde fotoğraf çektirdi.Etkinlik kapsamında düzenlen toplantıda da SGDD Kadın Komitesi üyeleri İman Eşşelim ve Linda Hacrıyayyem ile mahalle komitesi üyesi Ahmed Tabi Moarawi de göçmenlerin yaşadığı sıkıntılara dikkat çekti.

Sizlere Gaziantep Son Dakika haberlerini sunmak için var gücümüzle çalışıyoruz emek veriyoruz. Gaziantep ilimize dair daha çok habere aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
gaziantepsondakika.net/gaziantep-son-dakika

Hakkında Gaziantep Son Dakika

Sizlere Gazi şehrimizin son dakika haberlerini tarafsız olarak sade bir dille yayınlamak için emek harcayan yarı zamanlı Süpermeniz!

Mutlaka Okumalısın!

Olay Yerine Giden Polise Saldırı!

Olay Yerine Giden Polise Saldırı!

Gaziantep’te vatan mahallesinde çıkan kavgaya müdahale etmek için olay yerine giden polis ekibine tüfekle ateş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir