Anasayfa / Gaziantep Son Dakika / BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 1’İNCİ ÇİÇEK KARNAVALI SONA ERDİ
8-min
8-min

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 1’İNCİ ÇİÇEK KARNAVALI SONA ERDİ

8-min
8-min

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, bu yıl ilk kez düzenlenen Çiçek Karnavalı’nı daha da büyüterek geleceğe taşıyacaklarını bildirerek, çiçek karnavalının Gazi şehre çok yakıştığını belirtti.

Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) ve Sanko Park Alışveriş Merkezi tarafından organize edilen Çiçek Karnavalı, ödül töreniyle son buldu. Gaziantep’te ilk kez, 14 Nisan-13 Mayıs 2018 tarihlerinde  hazırlanan Çiçek Karnavalının son gününe katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Sanko Park Alışveriş Merkezi’nin önüne kurulan alana çiçek dikti.

Çiçek karnavalı kapsamında Sanko Park Alışveriş Merkezi’nde düzenlenen ödül töreninde konuşan Başkan Şahin, ilk kez yapılan çiçek karnavalının daha da büyüterek geleceğe taşıyacaklarını söyleyerek, “Büyükşehir Belediyesi olarak yeşil alana çok önem veriyoruz, şehre nefes veren, insanları rahatlatan yeşil alanların artmasına dönük çalışmalar yürütüyoruz. Şehrin grileşen yüzünü yeşile boyuyoruz. Bu çalışmaları, çiçek karnavalına dönüştürdük, şehre  yaydık, şehirle bütünleştirdik, çiçekleri halkımızla buluşturduk. Gaziantep Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, çiçek karnavalına bilgisini ekledi, bizler de bilgiyi uygulamayla birleştirdik, çok güzel oldu, Gazi şehrimize bu karnaval çok yakıştı. Suyu, havayı ve toprağı korumak bizlerin boynunun borcudur. Sevgiyi, kardeşliği, birlik ve beraberliği güçlendirerek geleceğimizi şekillendireceğiz” dedi.

Sanko Park Alışveriş Merkezi Pazarlama Müdürü Sevgi Uslu da bir ay boyunca süren karnaval hakkında bilgiler verdi. Usla, çiçek karnavalı fikrinin Büyükşehir Belediyesince yeşile yönelik yürütülen çalışmalarından esinlendiklerini bildirdi.

Konuşmaların ardından kısa film ve resim kategorisinde dereceye girenlere madalyaları verildi.

Hakkında Gaziantep Son Dakika

Sizlere Gazi şehrimizin son dakika haberlerini tarafsız olarak sade bir dille yayınlamak için emek harcayan yarı zamanlı Süpermeniz!

Mutlaka Okumalısın!

Gaziantepde Kamyonet Devrildi.

Gaziantepde Kamyonet Devrildi.

Gaziantep’in İslahiye ilçesinde Cevdetpaşa mahallesinde Namık Kemal Caddesi üzerinde trafik kazası meydana geldi. Trafik kazasında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir