Anasayfa / Gaziantep Son Dakika / BAŞKAN ŞAHİN: YENİ TÜRKİYE’NİN ANAHTARI: ANNELER
anne-min
anne-min

BAŞKAN ŞAHİN: YENİ TÜRKİYE’NİN ANAHTARI: ANNELER

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Yeni Türkiye’yi tasvir etti, “Annelerimiz huzurluysa, toplum huzurludur, annelerimiz mutluysa, toplum mutludur. Annelerimiz güvendeyse, toplum güvendedir. O yüzden yeni Türkiye’nin anahtarı annelerimizdir” dedi.

   Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Memur Sendikaları Konfederasyonu (MEMUR-SEN) Eğitimciler Birliği Sendikası (EĞİTİM-BİR-SEN) Gaziantep Şubesi tarafından düzenlenen Anneler Günü Kutlama Programı Şato Restoranda gerçekleşti. Anneler gününe özel hazırlanan programda, 600 öğretmen sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Programa katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, salondaki kadın öğretmenlere seslendi.

Şahin, annelik duygusunun anlatılamayacak kadar kutsi bir duygu olduğunu belirterek, “Annelik duygudur, sevgidir, muhabbettir, yürekteki çoşkudur. Tüm makamlar bir tarafa cennetin kokusunun geldiği yer, en büyük makamdır. Annelerimiz, yaşarken onları kırmadan ‘of’ bile demeden onlara evlat olmaya çalışalım. Duyuncum o kadar rahat ki, annemin benimle gurur duymasını sağladım. Onun benimle şeref duymasını hissettim. Hepimiz anneyiz, hepimizin evlatları için duaları var, Allah’ım yüreğinizden geçen tüm duaları kabul etsin.

Büyükşehir Belediye Başkanı olarak, şehrimi bir bebeğim, bir evladım, bir ailem olarak görüyorum. ‘Kadın Dostu Kent’, ‘Çocuk Dostu Kent’, ‘Engelli Dostu Kent’ dedik, ama anneyi merkeze aldık. En güçlü tarafımız sosyal belediyecilik anlayışımızdır. İnsanı merkeze alan, gözbebeğimiz olan, insanın yaşamasını ve yaşam kalitesini artıran sosyal belediyecilik anlayışını önceledik.

‘Nasıl bir Türkiye inşa etmek istiyorsunuz’ denildiği zaman toplumun örekmeni, ailenin bel kemiği olan annelerimiz ne durumda? sorusunun yanıtını aramalıyız. Annelerimiz huzurluysa, toplum huzurludur, annelerimiz mutluysa, toplum mutludur. Annelerimiz güvendeyse, toplum güvendedir. O yüzden yeni Türkiye’nin anahtarı annelerimizdir. Bugünün çocuklarını, yarının annelerini, sizlere emanet ediyoruz. Cumhurbaşkanlığımızın önderliğinde 16 yıldır, eğitime verilen destek, ayrılan bütçeler, öğretmenlerin yaşam kalitesini artırıcı birçok düzenlemeler yapıldı. Daha yapılacak çok iş, gidilecek çok yol, aşılacak çok engeller var. Yeni Türkiye’nin örekmenleri, anneler ve öğretmeler olacaktır” diye konuştu.

Gaziantep’teki tüm anneler adına Başkan Şahin’e çiçek takdim edildi.

Program, müzik dinletisiyle sona erdi.

Hakkında Gaziantep Son Dakika

Sizlere Gazi şehrimizin son dakika haberlerini tarafsız olarak sade bir dille yayınlamak için emek harcayan yarı zamanlı Süpermeniz!

Mutlaka Okumalısın!

Olay Yerine Giden Polise Saldırı!

Olay Yerine Giden Polise Saldırı!

Gaziantep’te vatan mahallesinde çıkan kavgaya müdahale etmek için olay yerine giden polis ekibine tüfekle ateş …

5 yorum

  1. Tüm Gazianteplilerin Anneler Günü Kutlarım.

  2. Sizinde kutlu olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir