Anasayfa / Gaziantep Son Dakika / Bakan Gül ve Başkanımız, Karne Gününde Öğrencileri Yalnız Bırakmadı
Bakan Gül ve Başkanımız, Karne Gününde Öğrencileri Yalnız Bırakmadı
Bakan Gül ve Başkanımız, Karne Gününde Öğrencileri Yalnız Bırakmadı

Bakan Gül ve Başkanımız, Karne Gününde Öğrencileri Yalnız Bırakmadı

Bakan Gül ve Başkanımız, Karne Gününde Öğrencileri Yalnız Bırakmadı
Bakan Gül ve Başkanımız, Karne Gününde Öğrencileri Yalnız Bırakmadı

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, karne gününde de öğrencileri yalnız bırakmayarak, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile birlikte Ocaklar Adadolu Lisesi ve Akdere İlkokulu’nda öğrencilerin karne dağıtım törenine katıldı.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ile birlikte  Ocaklar Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine karnelerini dağıttı. Bakan Abdulhamit Gül, öğrencilerle yakından ilgilenerek isteklerini dinledi.

İlkokul Öğrencilerine Kitap Hediye Edildi

Ocaklar Andolu Meslek Lisesi’ndeki karne dağıtım töreninin ardından Akdere İlkokulunu ziyaret eden Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, buradaki öğrencilere tatil kitabı olarak ‘Mevlanadan  Masallar’ adlı kitap setini dağıttılar.

Meslek liselerini 28 Şubat döneminde ortadan kaldırılmak istendiğini belirten Adalet Bakanı Gül, “Hepiniz başarılısınız, hepinizi tebrik ediyorum. Mesleki liseleri 28 Şubat döneminde ortadan kaldırılmaya çalışıldı. Ancak mesleki eğitim Türkiye için çok önemlidir. Hamd olsun eğitimde çok önemli mesafeler kat ettik. Artık okul açıldığı zaman sıralarınızda kitaplarınızı bulabiliyorsunuz. En büyük payı eğitime veriyoruz. Çünkü her şeyin başı eğitimdir. O yüzden eğitime desteği arttırmaya çalışıyoruz. 15 yılda 586 bin öğretmen ataması yapıldı. 284 bin derslik yaptık. Eğer bireyler eğitimli olursa Türkiye’nin geleceği daha aydınlık olur. Biz sizler için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Öğrencilerimizin Her Zaman Yanındayız

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, bu anlamlı günde öğrencilerle bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu belirtreek, “Öğrencilerimiz, bizlerin göz bebeği. Onları bu anlamlı günlerinde yalnız bırakmayarak, karnelerini verdik. İlkokul öğrencilerimizin tatillerini en iyi şekilde değerlendire bilmeleri için ‘Mevlanadan Masallar’ adlı kitap setini hediye ettik. Onlar için ne yapsak azdır. Onların eğitim anlamında yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Sizlere Gaziantep Son Dakika haberlerini sunmak için var gücümüzle çalışıyoruz emek veriyoruz. Şahinbey ilçemize dair daha çok habere aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. gaziantepsondakika.net/sahinbey

Hakkında Gaziantep Son Dakika

Sizlere Gazi şehrimizin son dakika haberlerini tarafsız olarak sade bir dille yayınlamak için emek harcayan yarı zamanlı Süpermeniz!

Mutlaka Okumalısın!

Olay Yerine Giden Polise Saldırı!

Olay Yerine Giden Polise Saldırı!

Gaziantep’te vatan mahallesinde çıkan kavgaya müdahale etmek için olay yerine giden polis ekibine tüfekle ateş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir