Anasayfa / Gaziantep Basketbol / 20 KASIM DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ ÖZEL SERGİSİ AÇILDI
dunyacocuk
dunyacocuk

20 KASIM DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ ÖZEL SERGİSİ AÇILDI

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Çocuk Sanat Merkezi ve Şahinbey Bilim Sanat Merkezi (Bilsem) işbirliği ile “20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü” özel sergisi Gaziantep Sanat Merkezi’nde açıldı.

20 Kasım’da Gaziantep Sanat Merkezi’nde düzenlenen özel gün sergisinin açılışı, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Zafer Okuducu, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Hülya Yıldız, Şahinbey Bilim Sanat Merkezi Müdür Yardımcısı Ömer Şen ve Sanat Eğitmenleri ve Şahinbey Bilim Sanat Merkezi, Gazi Mustafa Kemal İlkokulu, Düztepe İlkokulu, Şükriye Göğüş İlkokulu öğrencileri ile Suriyeli öğrenciler ve velilerin katılımlarıyla gerçekleşti.

Çocuk Hakları etkinlikleri kapsamında; Şahinbey Bilim Sanat Merkezi öğrencileri ile birlikte 6 haftalık süre zarfında, 9 saatlik atölye çalışmaları sonucunda seramik, mozaik, tasarım, el sanatları ve ebru branşlarındaki çalışmalar sanatseverlerin karşısına çıktı. Çocuklar, haklarını öğrenirken aynı zamanda kendi iç dünyalarındaki hislerini ve düşüncelerini yaptıkları çalışmalara yansıttılar. Eğitmenler liderliğinde kendi özgün çalışmalarını yapan çocuklar, kendileri ve çevreleri hakkında farkındalık kazanmak, iletişim kurmak, kendilerini ve yaratıcılıklarını keşfetmek amacıyla tüm atölye çalışmalarımıza katılarak, “20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü”ne özgü mesajlarını paylaştılar.

Çocukların en doğal hakları olan oyun hakkı ve sosyal faaliyetlerden yararlanma hakkı düşüncesinden yola çıkarak; çocukların sosyal yaşamlarına renk katılan çalışmaların yer aldığı sergi, Gaziantep Sanat Merkezi’nde (Eski Adliye) 27 Kasım 2017’ye kadar ziyaret edilebilecek.

Hakkında Gaziantep Son Dakika

Sizlere Gazi şehrimizin son dakika haberlerini tarafsız olarak sade bir dille yayınlamak için emek harcayan yarı zamanlı Süpermeniz!

Mutlaka Okumalısın!

Yazlık Sinema Günlerinde 3500 Kişiye Ulaşıldı.

Yazlık Sinema Günlerinde 3500 Kişiye Ulaşıldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Yazlık Sinema Günleri”nin sezon finali 13 Ağustos’ta Masal Park’ta yapıldı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir