Anasayfa / Gaziantep Son Dakika / 2.Uluslararası Yöresel Ezogelin Bebek Çalıştayı Açıldı
2.Uluslararası Yöresel Ezogelin Bebek Çalıştayı Açıldı
2.Uluslararası Yöresel Ezogelin Bebek Çalıştayı Açıldı

2.Uluslararası Yöresel Ezogelin Bebek Çalıştayı Açıldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafınca düzenlenen 2. Uluslararası bölgesel Ezogelin Bebek Çalıştayı sergisi, 6 Nisan tarihinde Gaziantep Oyun ve Oyuncak Müzesi’nde açıldı.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve sosyal İşler Daire Başkanlığı Müzeler ve Kütüphane Şube Müdürlüğüne bağlı Oyun ve Oyuncak Müzesi’nde bu yıl ikincisi meydana gelen Uluslararası yöresel Ezogelin Bebek Çalıştayı’nda 3 gün süresince yapılan çalışmalar 3 bine yakın erişkin ve çocuk tarafınca ziyaret edildi.

Kentlerin kültürel değerlerini gelecek nesillere aktarılması amacıyla düzenlenen,  Ankara, İzmir, İstanbul, Amasya, Eskikent, Batman, Gaziantep, Karaman, Adıyaman ve Ukrayna, Kazakistan, Rusya’dan katılan 24 Sanatçı, 30 eğitmenin yer aldığı çalıştayda Rusya bez bebek, Kazakistan keçe bebek, Ukrayna motanka bebek, Gaziantep Büyükkent Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları bez bebek, Ankara bez bebek, Karaman taş-kitre-kabak bebek, Adıyaman besi bebek, İstanbul, İzmir ve Batman ise kitre bebek çalışmaları yapıldı.

Büyükkent Belediyesi Genel Sekreteri Deniz Köken, Büyükkent Belediyesi Genel yazman desteksı Oya Alpay, Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları ve biroldukça ziyaretçinin iştirakıyla gerçekleşen sergi açılışında, Büyükkent Belediyesi Genel Sekreteri Deniz Köken tarafınca açılış konuşmaları yapılarak, katılımcılara sertifikaları verildi.

Büyükkent Belediyesi Genel Sekreteri Deniz Köken, Uluslararası yöresel Ezogelin Bebek Çalıştayı ile şehirler arasındaki kültürel etkileşimin artarak, şehirlerin kültürünü yansıtan bez bebek çalışmalarının Gaziantep’te buluştuğunu, gazi şehrin bez bebeklerle renklendiğini ifade etti.

6 Nisan 2013 tarihinden beri hizmet vermekte olan Oyun ve Oyuncak Müzesi açıldığı günden itibaren 417.309 fert tarafından ziyaret edilmiş, her yıl biraz daha büyüyerek Oyun ve Oyuncak Müzemiz önce Gaziantep, de, Güneydoğu sonra Türkiye daha sonrasında ise Dünyada “Geçmişine sahip Çıkan, Geçmişini Geleceğe Taşıyan ” müze olarak adını duyurmayı fakatçlamaktadır.

Bez bebek atölyesi, Topaç Atölyesi, Kukla Atölyesi, Ahşap Oyuncak Atölyesi, Bento Atölyesi, Oyuncak Atölyesi, Çömçe Gelin Atölyesi, Anne-Çocuk Atölyesi ve birçok etkinlik düzenlenerek sağlıklı oyuncaklar, bölgesel oyuncaklar, düzenli ve sağlıklı beslenme gibi biroldukça konuda atölye çalışmaları düzenlenmekte olup, 11 bine yakın çocuk ve yetişkin ile müzede  imalathane çalışmaları yapılarak kültürel değerlerimiz tanıtılmış ve çocukların hayalleri gerçeğe dönüştürülmeye çalışılmıştır.

Hakkında Gaziantep Son Dakika

Sizlere Gazi şehrimizin son dakika haberlerini tarafsız olarak sade bir dille yayınlamak için emek harcayan yarı zamanlı Süpermeniz!

Mutlaka Okumalısın!

Olay Yerine Giden Polise Saldırı!

Olay Yerine Giden Polise Saldırı!

Gaziantep’te vatan mahallesinde çıkan kavgaya müdahale etmek için olay yerine giden polis ekibine tüfekle ateş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir